רילוקיישן לפולין- סגנון הניהול של המנהל הפולני

רילוקיישן לפולין- סגנון הניהול של המנהל הפולני

סגנון הניהול הפולני אשר יוצג, קיים בעיקר בתאגידים ממשלתיים אך ניתן למצוא אותו גם בארגונים בינלאומיים.

רילוקיישן לפולין- חשיבות למעמד וסמלי סטטוס

פולין היא מדינה היררכית ובהתאם לכך מעוצבת גם המערכת הארגונית. המנהלים הפולנים מעריכים רשמיות, תארים וסמלי מעמד. צורת הניהול אסרטיבית ויש דגש על תוצאות סופיות יותר מאשר על התהליך להשגתן.
"קיימת חשיבות גדולה מאוד להיררכיה ולסמכות. גישה שוויונית יותר ניתן למצוא באזורים קרובים לגרמניה."
"הם מחפשים תגים שניתן לענוד על מנת שאנשים יראו שהצלחת. על אותו משקל, הבוס שלי חייב לנסוע במכונית גדולה."
"רבים מן העובדים הפולנים שהועסקו בחברה הישראלית שנפתחה בפולין רצו לקבל מייד עם העסקתם משרה ניהולית, ללא כל ניסיון בתפקודי העסק הבסיסיים. מילת הקסם 'מנהל' נקשרה בעיניהם למעמד גבוה יותר ולהצלחה. המנהלים הישראלים, לעומתם, הרגישו שתחילה עליהם להרוויח את לחמם."

רילוקיישן לפולין- השכר הגלוי

"המנהלים הפולנים רוצים לדעת כמה שיותר על השכר של עמיתיהם. אין להם בעיה לשאול זה את זה באופן ישיר כמה הם מרוויחים. הם רואים בכך אמצעי לביסוס מעמדם."

רילוקיישן לפולין- כבוד לגיל

"אני מעדיף בוס מבוגר יותר. אני מכיר בעובדה שזה 'פולני מאוד' מצדי אבל למנהל צעיר ממני יהיה פחות ניסיון בחיים". (עוזר מנהל פולני)
מנהלים פולנים מעריכים קידום שמתבסס על יכולת. לתפיסתם, אדם צעיר חסר את הידע, הניסיון והיכולת הדרושים לנהל בהצלחה.

רילוקיישן לפולין- תהליכי בקרה

משובים חיוביים על הצלחה אינם חלק מסגנון הניהול. משובים שליליים ניתנים לעובדים ולעמיתים כחלק מתהליך בקרה. העדר משובים חיוביים מבטא רמה נמוכה יותר של עידוד לביטוי עצמי והישגיות.

רילוקיישן לפולין- אמון

"עובדים אינם מאמינים שהחברה רוצה בטובתם. הם שואלים לעתים שאלות שמשקפות את החשש כי המעביד עומד לנצל אותם ולנהוג בהם ביד קשה."
עובדים ומנהלים פולנים נוהגים להביע עמדות שליליות כלפי טבע האדם. כך לדוגמה, עובדים מביעים חוסר אמון בכך שהבוס יכול לרצות בטובתם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *