ספר חדש! "מרחק שנת אור" מאת עדית רונן-סתר

ספר חדש! "מרחק שנת אור" מאת עדית רונן-סתר

הקיץ הגיע, ומאור יוצא עם משפחתו להרפתקה במדינה אחרת; ללמוד את השפה, להתסגל למדינה חדשה, תרבות אחרת ולרקום חברויות חדשות, נראים לו כמו משימות בלתי אפשריות!

רילוקיישן – איזה ילד חושב שזה יקרה לו כך סתם, פתאום ביום בהיר?

יחד עם הוריו ואחותו שירה, שמעצבנת ומצחיקה בו-זמנית, מאור עובר שנה שבה הוא מגלה דברים חדשים על עצמו ועל העולם. הוא מתמודד עם ניצני ההתבגרות, פוגש בתוכו אומץ ותעוזה ומתגבר על אתגרים שמתרחשים בכל מקום שחיים בו ילדים – וכותב על כך יומן העשיר בתיאורי עולמו הפנימי ובגוף ראשון.

בדרך הוא מגלה שבכל הילדים ובכל המבוגרים יש נדיבות, חוכמה, יצירתיות ואנושיות – רק שבכל מקום בעולם הם באים לידי ביטוי באופנים שונים.

זהו סיפור חשוב על שייכות, על החיים במרקם חברתי וגם על החוויה של להיות ישראלי מחוץ לישראל. ה"שייכות" עולה וצפה בכל מעגלי התייחסות של הגיבור הצעיר: עם חבריו בארץ, עם ילדים במקום החדש, בתנועת הנוער, בהיבט היהדות ובעצם הישראליות. נקודות המשבר והצמיחה בספר קשורות בשייכות, ותחושת ה״ביחד״ נחוצה ונוטעת בו בטחון אדיר. בנוסף, המפגש הרב-תרבותי של מאור מאפשר לו להתבונן על הישראליות באור אחר וללמוד עליה ועל עצמו – הרבה מאוד.

הספר, שכתוב מניסיונה האישי של הסופרת ומניסיונה המקצועי כאשת טיפול, משמש כלי תיווך מושלם עבור משפחות העתידות להעתיק את חייהן למדינה אחרת, אבל לא רק – הוא מאפשר הסתגלות והכנה נפשית לקראת מעבר דירה, עיר או בית-ספר.


עדית רונן-סתר היא מטפלת זוגית ומשפחתית, הממוקדת בצמיחה מיטבית של משפחות. זהו ספרה השלישי לילדים. קדמו לו "מתן הסקרן מגלה את העולם", 2009 (הוצאת רימונים), "מתן הסקרן חוקר את גוף האדם", 2010 (הוצאת רימונים). באופן אישי – עברה עדית מעברי מגורים בין מדינות, הן בילדות והן בתקופת בגרות והורות. | אלינה גורבן היא מאיירת נודדת שנולדה במולדובה, גדלה בפתח תקווה וכרגע מתגוררת בניו יורק וכ"נודדת" מנוסה בין מדינות העולם – איירה את הספר באופן המדויק ביותר שרק אפשר.  זהו הספר השישה-עשר שהיא מאיירת לילדים.

176 עמודים | גילאי 12-9 | איורים: אלינה גורבן

להשיג בכל רשתות הספרים, בחנויות הפרטיות וגם באתר רימונים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *