האם נשים הנשלחות לרילוקיישן מעדיפות שתהיה להן חונכות שיתמכו וילוו אותן ולא חונכים גברים?

האם נשים הנשלחות לרילוקיישן מעדיפות שתהיה להן חונכות שיתמכו וילוו אותן ולא חונכים גברים?

ישנם מחקרים הטוענים כי חונכים ומדריכים לקראת רילוקיישן מעדיפים לקחת תחת חסותם את בני מינם וכי נשים זקוקות דווקא למלוות בנות מינן היכולות לשמש עבורן מודל ודוגמה. הסיבה – סוג ההתמודדות של נשים שונה משל עמיתיהן הגברים. לנשים המוצבות צרכים מיוחדים הנובעים מאחריותן הנתפסת על ידי הסביבה לטיפול בבית ובילדים. על האישה המוצבת מוטלת הן האחריות להשתלב בעבודה בסביבה הבינלאומית והן להמשיך באחריות לטיפול בבית ובילדים. מתן דוגמה מחונכת אישה ש"עשתה את זה", כלומר תפקדה בסביבה בינלאומית באחריות כפולה לארגון ולבית, תועיל לנשים לארגן את פעילותן ולמצוא את הדרך הנכונה לתפקוד אופטימאלי במהלך שליחות. חונכים גברים עלולים להקרין על הנשים סוג התנהגות גברית שתסיט אותן ותבודד אותן מסגנון החיים הנשי.
אולם, בשל האחוז הנמוך של נשים הנשלחות למשימות בינלאומיות נוצר מחסור בנשים חונכות היכולות ללוות נשים בשליחותן ולעזור להן בשלבים הראשוניים של קליטתן במקום החדש ובתפקיד החדש שעליהן למלא.
במחקר על נשים ברילוקיישן נמצא כי 12% מכלל הנשים קיבלו ייעוץ וחונכות מאישה, 56% קיבלו יעוץ מחונך גבר, 12% קיבלו ייעוץ משני המינים וכ-20% לא קיבלו ליווי וייעוץ כלל.
הנשים שקיבלו ייעוץ כפול על ידי מלווים נשים וגברים היו המרוצות ביותר. הן ציינו כי הן מאמינות שזכו "בטוב משני העולמות" וכי החשוב בסופו של דבר הינו איכות היועץ המלווה ופחות מינו.

תגובה אחת

  1. אם אתם בצומת של רילוקיישן, יש מצב שאתם יכולים להרוויח כסף. ברוב המקרים חלק מתכולת הדירה נשאר מאחור או נזרק לפח. ככל שמדובר על פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים או עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שהם שווים לא מעט כסף. אם אתם רוצים להעריך באופן עצמאי את תכולת הדירה שלכם, חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו קישור למאמר שיסביר לכם אילו פריטים עשויים להיות בעלי ערך משמעותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *